Description
Diode Laser Bars Stack For Alma Soprano Speed
FEATURES:
Non-water alternative cooling fluids
Scalable building block format
Low pressure and water flow requirements
Special design for Alma Soprano Ice and Alma Soprano Speed


Data sheet
Item No.:WC808T1200
| Optical | |
| Center Wavelength | 808nm |
| Wavelength Tolerance | ±10nm |
| Output Power Per Bar | 100W |
| Number of Bars | 12 |
| Emitter Size | 10x13.2mm |
| Electrical | |
| Operating Current Iop | 100A |
| Threshold Current Ith | 20A |
| Operating Voltage Vop | 24V |
| Power Conversion Efficiency | 50% |
| Thermal | |
| Operating Temperature | 25℃ |
| Storage Temperature | -40-80℃ |
| Wavelength Temperature Coefficient | 0.3nm/℃ |
Drawing

Hot Tags: diode laser bars stack for alma soprano speed suppliers, manufacturers China, factory, wholesale, made in China










