Multiple Diode Laser Stack for Alma Soprano Titanium Quattro HP
Soprano Titanium features Quattro 3D, a unique and efficient new applicator with an especially large spot size of 4cm², for faster treatments and better patient experience.
Three simultaneous wavelengths in one applicator


Features:
1. 755nm,808nm,1064nm multiple wavelength in one stack
2. each bar is 100w, totally 1200w
3. stable quality and long lifetime
4. quick leadtime
5. For replacement or maintanance for HP
Item No.:WC808T1500
| Optical | |
| Center Wavelength | 808nm |
| Wavelength Tolerance | ±10nm |
| Output Power Per Bar | 100W |
| Number of Bars | 12 |
| Working Mode | QCW |
| Pulse width | 40ms |
| Emitter Size | 10x13.2mm |
| Electrical | |
| Operating Current Iop | 100A |
| Threshold Current Ith | 25A |
| Operating Voltage Vop | 24V |
| Power Conversion Efficiency | 50% |
| Thermal | |
| Operating Temperature | 25℃ |
| Storage Temperature | -40-80℃ |
| Wavelength Temperature Coefficient | 0.3nm/℃ |
Package Drawing

Hot Tags: multiple diode laser stack for alma soprano titanium quattro applicator suppliers, manufacturers China, factory, wholesale, made in China, Fiber Coupled Laser Diode Made in China, , Fiber Coupled Laser Diode China, , Fiber Coupled Laser Diode factory, Fiber Coupled Laser Diode










