Optical Receivers 622M PIN-TIA TO-CAN
The 622M Pin-TIA TO46 is a high-performance, low-power trans-impedance amplifier designed for use in optical communication systems. Its small size, low noise performance, high sensitivity, and low power consumption make it an ideal solution for a wide range of applications.
One of the key features of this product is its small size. The TO46 package is only 5.6 mm in diameter, making it easy to integrate into existing systems. Additionally, the Pin-TIA is designed with low power consumption, allowing for efficient operation in a variety of applications.
Applications
Optical Receivers (Up to 622Mbps Operation)
Passive Optical Networks SFF/SFP
Transceivers FTTx Transceivers

Data sheet:
| Absolute Maximum Ratings | |
| TIA Supply Voltage | -0.5-4.2V |
| PD Supply Voltage | 15V |
| PD Reverse Current | 10mA |
| Input Optical Power | 5mW |
| Operating Conditions | |
| TIA Operating Voltage | 3.3V |
| PD Operating Voltage | -15--3V |
| Opto – Electrical Characteristic | |
| Optical Wavelength | 900-1650nm |
| Bandwidth | 435-580MHz |
| Sensitivity | -33dBm |
| Optical Overload | +1dBm |
Package Drawing:

Hot Tags: optical receivers 622m pin-tia to-can suppliers, manufacturers China, factory, wholesale, made in China










