2.5G TO46 Super-TIA for Optical Communication
Light amplification by stimulated emission of radiation, or laser in short, is a device that creates and amplifies electromagnetic radiation of specific frequency through process of stimulated emission. 2.5G TO46 Super-TIA For Optical Communication is a high-performance, low-power trans-impedance amplifier designed for use in optical communication systems. Its small size, low noise performance, high sensitivity, and low power consumption make it an ideal solution for a wide range of applications.
Important feature of this product is its high sensitivity. With a typical responsivity of 0.9 A/W, the 2.5G Super-TIA TO46 is able to detect very low-level optical signals, allowing for reliable transmission over long distances
Applications
GPON ONU Receiver

Specification:
| Absolute Maximum Ratings | |
| Storage Temperature | -55-+150℃ |
| PD Reverse Current | 10mA |
| Input Optical Power | 5mW |
| Recommended Operating Conditions | |
| Operating Temperature | 25℃ |
| TIA Operating Voltage | 3.3V |
| PD Operating Voltage | 3-20V |
| Opto – Electrical Characteristic | |
| Optical Wavelength | 900-1650nm |
| Supply Current | 32mA |
| Bandwidth | 1.65GHz |
| Responsivity | 0.95A/W |
Package:

Hot Tags: 2.5g to46 super-tia for optical communication suppliers, manufacturers China, factory, wholesale, made in China










