10Gbps InGaAsInP PIN-TIA TO46

Product Description
The 10Gbps InGaAs/InP PIN-TIA TO46 is a high-speed trans-impedance amplifier designed for use in optical communication systems. This product is ideal for applications that require high sensitivity and low noise performance.
The Pin-TIA (photodiode-transimpedance amplifier) is a common component in optical communication systems, used to convert optical signals into electrical signals. The 10G Pin-TIA TO46 is designed for use with 10 Gbps optical signals, making it ideal for applications such as 10G Ethernet,10G EPON ONU,SerialDataSystemsupto14.5Gbps and XFP/SFPModules.
Data sheet:
| Absolute Maximum Ratings | |
| Storage Temperature | -55-+125℃ |
| Soldering Temperature | 260/10℃ /s |
| Recommended Operating Conditions | |
| Operating Temperature | 25℃ |
| TIA Operating Voltage | 3.3V |
| Opto – Electrical Characteristic | |
| Optical Wavelength | 900-1680nm |
| Dark current | 0.1-0.5nA |
| Responsivity | 0.9A/W |
| Bandwidth | 8.5GHz |
| Sensitivity | -16.0dBm |
| Optical Overload | 2dBm |
Package:

Hot Tags: 10gbps ingaas/inp pin-tia to46 suppliers, manufacturers China, factory, wholesale, made in China










